İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisini olağanüstü kongreye götüreceğini duyurdu.

SİYASET 1.04.2024 15:27:00 0
İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor

Genel Başkan Meral Akşener, seçim sonuçlarına ilişkin önemli bir açıklama yaparak partisinin olağanüstü kongreye gideceğini duyurdu. 

Akşener, yaptığı açıklamada, milletin sandıkta ortaya koyduğu iradeye saygı duyacaklarını ve seçim sonuçlarına ilişkin muhasebe yapacaklarını ifade etti. Partisinin geleceği için milletin verdiği mesaja uygun adımların atılacağını vurgulayan Akşener, en kısa sürede olağanüstü seçimli kongreyi toplayacaklarını belirtti.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Milletimiz yıllardır ülkemizi makulde buluşma fırsatını tepen Sayın Erdoğan'a 'artık zorundasın' dedi. Tencere her iktidarı sallar demiştik. 

Sandıktan çıkan sonucu görmek hepimizin görevidir. İYİ Parti olarak üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Seçim sonuçlarına ilişkin muhasebemizi ve özeleştirimizi yapacağız. Milletimizin bize verdiği mesajı ve bizim için çizdiği istikamet doğrultusunda gereken adımları atacağız. 

En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız. Milletimizin her bir ferdi şundan emin olsun: Sandıkta açıkça ortaya konan iradeyle Türkiye için hak, huzur ve refah arayışında İYİ Parti dün olduğu gibi bugün de milletimizin her zaman yanıbaşında olacaktır.

İYİ Parti'nin olağanüstü kongresine ilişkin detaylar henüz netlik kazanmazken, partinin içinde bulunduğu durum ve gelecek stratejileri merakla bekleniyor. Akşener'in aldığı kararın partinin iç dinamiklerinde nasıl bir etki yaratacağı ise zamanla ortaya çıkacak."

 


GÜNDEM
1

SÜPER LİG'DE KÜME DÜŞEN İLK TAKIM BELLİ OLDU

2

Napoli'nin hedefi Vincenzo Montella! Görüşme yapıldı

3

Cevdet Yılmaz duyurdu! Emekliler için özel çalışma yolda

4

ANKARA-İZMİR ARASI 3.5 SAATE İNİYOR

5

IMF Başkan Yardımcısı, Mehmet Şimşek ile fotoğraf paylaştı