İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "Mahzen-26 operasyonlarında 'Canık çetesi' çökertildi"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen "Mahzen-26" operasyonlarında "Canık Çetesi" çökertildi.

ASAYİŞ 7.04.2024 10:26:00 0
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin suç örgütleriyle mücadelesinin hız kesmeden devam ettiğini duyurdu. Son olarak gerçekleştirilen "Mahzen-26" operasyonlarında, Ahmet Canık'ın liderliğindeki "Canık Çetesi" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya'nın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kahramanmaraş merkezli 2 ilde eş zamanlı olarak Jandarma tarafından düzenlenen 'Mahzen-26' operasyonlarında elebaşılığını Ahmet Canık'ın yaptığı 'Canık Çetesi' olarak bilinen Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşınında içerisinde bulunduğu 21 şüpheli yakalandı. 20’si tutuklandı. 1’i hakkında adli kontrol kararı verildi."

Bakan Yerlikaya, suç örgütleriyle mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini vurgulayarak, "Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz." dedi.

Öte yandan, Bakan Yerlikaya 1 Haziran 2023 - 4 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonların detaylarını da paylaştı. Bu süreçte toplamda 424 organize suç örgütünün çökertildiğini belirtti.

Operasyonlar sonucunda, çeşitli suçlardan aranan şüphelilerin yakalandığını ve ellerinde bulunan uyuşturucu madde ile silahlara el konulduğunu ifade etti.


GÜNDEM
1

Tarihin kara lekesi 27 mayıs

2

Türkiye Yüzyılında Dijital Yayıncılık konferansı Ankara'da gerçekleşecek

3

Cumhurbaşkanı Erdoğan Galatasaray'ı tebrik etti

4

Refah'ta katliam var

5

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölü sayısı 35 bin 984'e yükseldi