GÜNDEM

İzmir’de haklarında yakalama emri olan 25 suçluya operasyon

İÇ HABER
SAĞLIK
1

Bakan Koca: Günlük vaka sayısı 3 bini geçti

2

İzmir’de haklarında yakalama emri olan 25 suçluya operasyon

3

Mısır tarlasında 49 kök kenevir ele geçirildi

4

Rusya, Odessa'da sivil yerleşimleri vurdu: 18 ölü, 38 yaralı

5

Ordu’da patpat kazası: 1ölü, 1 yaralı

Yerli otomobilde sürpriz gelişme: Gökbey'i uçuran ekip TOGG için devrede

TOGG Gemlik Tesisi'nde üretim ve montaj hatlarının kurulmasıyla seri üretimin başlayacağı yerli otomobilde sürpriz bir gelişme yaşandı.
OTOMOBİL 23.09.2021 12:32:00 1120 0

Türkiye'nin yerli ve milli imkanlar ile üretilen ve uçuş testleri gerçekleştirilen genel maksat helikopteri Gökbey'de görevini tamamlayan ekibin TOGG için de çalışmaya başlayacağı öğrenildi. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300 ve 500 kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak yerli otomobilin gelecek yılın sonuna doğru banttan indirilmesi ve 2023 yılında yollarda olması planlanıyor.

 

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e yerini aldı.

TOGG tarafından üretilecek yerli otomobil özel bir stant aracılığı ile ziyaretçiler ile buluşurken, katılımcılardan da büyük ilgi gördü.

 

 

Şirketin sosyal medya hesabından, "Türkiye’nin Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te yerimizi aldık" notuyla paylaşım yapıldı.

GÖKBEY'İ UÇURAN EKİP TOGG İÇİN ÇALIŞACAK

Gelecek yılın son çeyreğinde banttan indirilmesi planlanan yerli otomobille ilgili sürpriz bir gelişme de yaşandı. Türkiye'nin yerli ve milli imkanlar ile üretilen ve uçuş testleri gerçekleştirilen genel maksat helikopteri Gökbey'de hızla seri üretim sürecine doğru yol alınırken, yerli helikopteri havalandıran ekibin bu sefer de TOGG için devrede olduğu öğrenildi. Gökbey'deki görevlerini tamamlayan ekibin yerli otomobil için de çalışacağı kaydedildi.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Öte yandan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Gemlik Tesisi'nde 18 Temmuz 2020'de başlayan inşaat çalışmaları plan dahilinde ilerliyor. Bir yıllık inşaat çalışmalarında arıtma, montaj, enerji, boya, gövde, giriş ve batarya birimlerinin temel güçlendirme çalışmaları tamamlanarak, üst yapı çalışmalarına geçildi.

 

2022'İN SONUNDA BANTTAN İNDİRİLECEK

Uzun terminli ekipman siparişlerinin verildiği TOGG Gemlik Tesisi'nde üretim ve montaj hatlarının kurulmasıyla 2022'nin son çeyreğinde ilk seri otomobilin banttan indirilmesi hedefleniyor.

 

 

500 KM MENZİLE SAHİP OLACAK

Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300 ve 500 kilometre menzil opsiyonlarına sahip. Otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

BEŞ YILDIZLI GÜVENLİĞİ OLACAK

Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak. Araç menziline yüzde 20'ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de otomobilin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

100 KM'YE 4,8 SANİYEDE ULAŞACAK

Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

30 DAKİKANIN ALTINDA HIZLI ŞARJ

İlk etapta iki SUV modelinin üretimi yapılacak yerli otomobil, segmentinin en uzun aks mesafesine sahip aracı olacak. Yüksek teknolojiye sahip doğuştan elektrikli ve bağlantılı platforma sahip TOGG yerli otomobil, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak.İzmir’de haklarında yakalama emri olan 25 suçluya operasyon
Mısır tarlasında 49 kök kenevir ele geçirildi
Rusya, Odessa'da sivil yerleşimleri vurdu: 18 ölü, 38 yaralı
Ordu’da patpat kazası: 1ölü, 1 yaralı
Emniyet kemeri hayat kurtardı
Bursa'da 20 kilo metamfetamin ele geçirildi
Elazığ’da otomobilin çarptığı yaya yaralandı
Tırın içinde sıkışan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarıldı
Kenevir ekimi yapan 3 şüpheli jandarma ekiplerince yakalandı
Tavşanlı'da trafik kazası: 2 yaralı
Yalova’da 6 ATM’ye çekiçli saldırı
Köyceğiz’de faciadan dönüldü
Düzce’de jandarmadan uyuşturucu operasyonu
Çanakkale’de uyuşturucu operasyonunda 1 tutuklama
Çankırı'da sel paniği kamerada