GÜNDEM

Teoman Sancar, CHP'den istifa etti

İÇ HABER
GÜNDEM

Teoman Sancar, CHP'den istifa etti

1

Teoman Sancar, CHP'den istifa etti

2

150 yıllık tarihi İskender kebapçısından 7 milyon lira vurgun yapıldığı iddiası

3

Türkiye'de son 24 saatte 8.424 yeni vaka!

4

Erdoğan: Siyasi hayatım bitirilmek istendi

5

Kritik toplantı yarın gerçekleşecek

Tüm Türkiye merak ediyor! 1 Mart’ta hangi iller normalleşecek?

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda 1 Mart tarihinden itibaren normalleşmenin başlayacağını belirtmişti.
GÜNDEM 22.02.2021 20:22:00 39 0

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda 1 Mart tarihinden itibaren normalleşmenin başlayacağını belirtmişti. Bunun üzerine vatandaşlar 1 Mart’ta hangi iller normalleşecek? sorusuna cevap aramaya başladı. Kısıtlamaların kaldırılmasında vaka sayıları ve ildeki aşı durumunun ön planda olacağı biliniyor.

Koronavirüs salgınında 1 Mart tarihinden itibaren yerinde normalleşme ile normalleşmeye başlayacak olan Türkiye’de hangi iller normalleşecek? sorusu son günlerde hız kazandı. Hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları ne zaman kaldırılacak? Detaylar haberimizde

 

1 MART KADEMELİ NORMALLEŞME BAŞLIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da tüm Türkiye merak ettiği kademeli normalleşme için 1 Mart tarihini işaret etmişti. Twitter üzerinden paylaşım yapan Bakan Koca, “1 Mart itibarıyla kademeli normalleşeceğiz” ifadesini kullanmıştı.

YENİ TABLO BUGÜN AÇIKLANACAK

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle risk seviyesi düşük olan illerde normalleşme başlayacak. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı tabloya göre risk seviyesi düşük olan il sayısı şu an için sadece 2 olarak belirtildi. Bakanlık, bugün 15 – 21 Şubat koronavirüs verilerini il il açıklayarak, durumu bir kere daha gözler önüne serecek.

8 – 14 Şubat tarihleri arasındaki tabloya göre risk derecesi mavi olan iller Hakkari ve Şırnak olarak belirtilmişti.

1 MART İTİBARIYLA..

Bakan Koca’nın geçtiğimiz günlerde yerinde karar dönemi ile normalleşme açıklaması şu şekildeydi:

“Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz. 1 Mart itibarıyla süreç belirlenen kriterler çerçevesinde, dört risk seviyesinde valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak”

“İSTANBUL TEDBİRLERİ GEVŞETME KONUSUNDA HAZIR”

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul’un 1 Mart tarihinden itibaren tedbirleri gevşetme konusunda hazır olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

“Süreç olarak şu anda iyi bir pozisyondayız. Hasta sayılarımız minimalize edilmiş durumda, hastanelerde yoğun bakımlarımız ve hasta yoğunluğumuz azalmış durumda. İnşallah böyle devam eder. İstanbul şu anda esasında Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 1 Mart’tan itibaren olacak kısıtlamaların azalmasına hazır. Bu konuda da özellikle öğrencilerimizin, çocuklarımızın okullarına, arkadaşlarına kavuşmasını, esnafımızın işyerini açmasını bekliyoruz. Bu konuda her türlü hazırlığımızı da yapmış durumdayız. İstanbul’da vaka sayıları esasında minimimize edilmiş durumda ama bu minimizasyonun devamı için uyum şart.”Mehmetçikten 40 öğrenciye kışlık giysi yardımı
Pentagon'dan ordu içindeki cinsel taciz raporu
Ankara'da gıda şirketi deposu yandı
4 kişiyi öldüren sanık: Pişmanım, beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum
Semiha Peker'in katil zanlısı yakalandı, 'Pişman değilim' dedi
Meral Şen'in katili tutuklandı
Bill Gates'ten flaş Bitcoin açıklaması: Zarar veriyor
FETÖ'nün 'kadim abi'si Bekmezci'nin tahliye talebi reddedildi
Pitbull cinsi köpeği alınmak istenince, tabancayı başına dayadı
Cinsel saldırı sanığı Musa Orhan, susma hakkını kullandı
Darp nedeniyle şikayetçi olan kurye, para cezası aldı: Keşke yediğim dayakla kalsaydım
Etna Yanardağı, son bir haftada 6 kez faaliyete geçti
Ters şeride giren şoför trafiği birbirine kattı
Hırsızlık anı anbean kameralarda
Korkutan araştırma! Koronavirüsün daha tehlikeli ve bulaşıcı yeni bir türü bulundu