GÜNDEM

İzmir’de haklarında yakalama emri olan 25 suçluya operasyon

İÇ HABER
SAĞLIK
1

Bakan Koca: Günlük vaka sayısı 3 bini geçti

2

İzmir’de haklarında yakalama emri olan 25 suçluya operasyon

3

Mısır tarlasında 49 kök kenevir ele geçirildi

4

Rusya, Odessa'da sivil yerleşimleri vurdu: 18 ölü, 38 yaralı

5

Ordu’da patpat kazası: 1ölü, 1 yaralı

Togg Sedan Amerika’da tanıtıldı; işte önemli değişimler

Amerika’da kapılarını açan CES 2022 kapsamında sahneye çıkarılan Togg Sedan, iki yıl önceki prototipine göre önemli değişimler barındırıyor.
OTOMOBİL 6.01.2022 09:28:00 412 0

Geçtiğimiz günlerde C SUV üzerinden gelinen son noktayı paylaşan Togg için ürün gamının ikinci modeli konumunda olan C Sedan modeli Las Vegas’ta sahneye çıktı. Markanın, otomobilin ötesine geçerek bir teknoloji üretimi yapabilen oluşum çalışmalarına paralel olarak CES 2022’de sergilemeyi tercih ettiği modelde tasarım olarak hissedilir değişimler karşımıza çıkıyor. Geride bıraktığımız gün sızdırılan patent görsellerini doğrulayan resmi görüntülerde, dijital ön ızgara ilk andan itibaren dikkat çekiyor. Bununla birlikte Mazda RX-8’den de anımsadığımız kapı tasarımı (Suicide) da aracın içerisine davetkar bir adım niteliği taşıyor.

-Togg Sedan için öne çıkan teknik özellikler 2019 yılındaki prototiplerde kullanılan altyapılarla birlikte araçların baz versiyonu için 300 kilometrelik menzil verisi paylaşılmıştı. En üst versiyonlarda ise bu değerin 500 kilometreye kilometreye kadar esnediğini görmüştük.

Bugün gerçekleştirilen tanıtımda sahneye çıkan CEO Gürcan Karakaş, bu verilerin devamlılığı mesajını verdi. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna erişebilecek olması da bu altyapıyı güncel pazardaki rakiplerin gerisinde kalmamasına olanak tanıyor. Modellerin performans nitelikleri ise tek ve çift elektrik motorlu olmak üzere birbirinden ayrışıyor.

Tek motorlu kombinasyonda 200 beygir güç değeri, çift elektrikli motorda ise Aracın kokpit dinamikleri ise geçtiğimiz günlerde gösterimi yapılan C SUV modeliyle paralellik gösteriyor. Ön konsolu baştan başa saran dijital ekranlarlar birlikte konsolun altında konumlandırılan kontrol paneli niteliğindeki dördüncü panel, son teknoloji nimetlerini yansıtıyor. Togg C Sedan modelinde sürüş güvenliği ve otonom özellikler için de önemli çalışmalar yürütülüyor.

Euro NCAO’ten 5 yıldızı hedeflediklerini dile getiren CEO Gürcan Karakaş, ADAS (ileri seviye aktif ve pasif sürüş asistanları) tarafında da üçüncü seviyeyi hedeflediklerini ifade etti. Sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konusuna gerekli önemi vererek dünya trendlerinden geri kalmadığını gördüğümüz Togg ekibinin buradaki eğilimi de kesinlikle altı çizilmesi gerekenler arasında. Kokpit içerisinde geri dönüştürülmüş plastik malzemelerin kullanılacak olması açıklamalarda dikkatlerimizden kaçmadı.Hala prototip nitelikler taşıyan C Sedan modelinin son kullanıcıya ulaşacak olan seri üretim dinamiklerini önümüzdeki süreçte göreceğiz. İzmir’de haklarında yakalama emri olan 25 suçluya operasyon
Mısır tarlasında 49 kök kenevir ele geçirildi
Rusya, Odessa'da sivil yerleşimleri vurdu: 18 ölü, 38 yaralı
Ordu’da patpat kazası: 1ölü, 1 yaralı
Emniyet kemeri hayat kurtardı
Bursa'da 20 kilo metamfetamin ele geçirildi
Elazığ’da otomobilin çarptığı yaya yaralandı
Tırın içinde sıkışan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarıldı
Kenevir ekimi yapan 3 şüpheli jandarma ekiplerince yakalandı
Tavşanlı'da trafik kazası: 2 yaralı
Yalova’da 6 ATM’ye çekiçli saldırı
Köyceğiz’de faciadan dönüldü
Düzce’de jandarmadan uyuşturucu operasyonu
Çanakkale’de uyuşturucu operasyonunda 1 tutuklama
Çankırı'da sel paniği kamerada