GÜNDEM
İÇ HABER
SAĞLIK

Koronavirüs tablosunda son durum

1

Koronavirüs tablosunda son durum

2

Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

3

Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke

4

Danimarka, AstraZeneca aşısının kullanımını tamamen durdurdu

5

Putin, Covid-19 aşısının ikinci dozunu yaptırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İl Kongreleri'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, partisinin Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır, Hatay 7. Olağan İl Kongrelerine parti genel merkezinden canlı bağlantıyla katıldı.
POLİTİKA 24.02.2021 17:10:00 123 0

Ağrıda da gerçekleştirilen AK Partinin  7. Olağan İl Kongresine Ağrı Büyükşehir Belediye Başkanı Savcı Sayan da katıldı.

AĞRI'da düzenlenen AK Parti İl Başkanlığı'nın 7'nci Olağan Kongresi'ne, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'da video konferans ile katıldı. Tek listeyle gidilen kongrede, İl Başkanlığı'na Halil Özyolcu seçildi.

Ağrı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Belediye Başkanı Savcı Sayan, AK Parti'nin geçmiş dönem Ağrı milletvekilleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından AK Parti'nin mevcut Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve Belediye Başkanı Savcı Sayan konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kürsüye çıkan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti hükümetlerinin cumhuriyet tarihi boyunca en başarılı hükümetler olduğunu söyledi.

ÖZHASEKİ: KILIÇDAROĞLU SÜREKLİ YALAN SÖYLÜYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşlığı yapmaktan onur duyduğunu belirten AK Parti'li Özhaseki, CHP'ye yönelik eleştirilerde bulunarak, şöyle konuştu:

"Hükümet etme noktasında gelmiş geçmiş tüm hükümetlerden daha başarılıyız. Bu topraklarda fitne ateşi bitmiyor. Biz bunun farkındayız. PKK bir taraftan FETÖ bir taraftan DHKP-C bir taraftan ismini zikretmek istemediğim daha birçok örgüt. Bunların hiçbiri halkın hakkını savunmak için ortaya çıkmış örgütler değil. Doğrusu, bunlarla mücadele ederken içimizi acıtan şey; halkın ödediği vergilerle maaşını alıp, Ankara’da milletin Meclis'inde oturup bunları kınayamayan, onların sözcülüğünü yapanlardır. HDP'yi biliyoruz. Onlar zaten PKK'nın sözcüsü. Söylemeye gerek yok; ama bir de CHP var. Zamanında öyle bir operasyon yaptılar ki yerli olan genel başkanlarını gönderip, bir FETÖ operasyonu ile bir bantla yerine Kılıçdaroğlu diye birisini getirdiler. Deniz Baykal ile Kılıçdaroğlu arasında iki fark var. Baykal yerli bir insandı. Sol düşünceli, bu toprakların insanıydı; ama bizim Kılıçdaroğlu, her şeye müsait. Konuştuğu zaman sürekli yalan söylüyor. Ne yazık ki böyle bir insan ile karşı karşıyayız. Tek derdi, Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun. Bunun için her türlü yalana başvuruyor. Bir taraftan da terör örgütü PKK’ya arka çıkmaya devam ediyor." 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da video konferans ile kongreye katılması sonrası gerçekleştirilen seçimde, tek aday ve tek liste ile seçime giren AK Parti Ağrı 22'nci Dönem Milletvekilli Halil Özyolcu, Ağrı İl Başkanlığı'na seçildi. Özyolcu, görevi önceki dönem İl Başkanı Abbas Aydın’dan devraldı.

AK Parti'de il kongreleri sürecini, bugün gerçekleştirecekleri İstanbul il kongresiyle alınlarının akıyla tamamlayacaklarını ifade eden Erdoğan, salgın şartları dolayısıyla büyük bir bölümünü canlı bağlantıyla yapmak zorunda kaldıkları kongrelerde coşku ve heyecanın hiç eksik olmadığını belirtti.

Erdoğan, kongre süreciyle dava arkadaşlıklarını güçlendirdiklerini, kardeşliklerini pekiştirdiklerini, kadroları yenileme fırsatı bulduklarını söyledi. Yalanın, iftiranın, hasedin kongrelerdeki muhabbet iklimini gölgelemesine müsaade etmediklerini anlatan Erdoğan, kongreleri davalarına yakışır şekilde birer demokrasi şölenine dönüştüren partililere teşekkür etti.

"AZİZ MİLLETİMİZE HİZMETKAR OLMAKTAN BAŞKA HİÇBİR GAYE GÜTMEDİK",

Milletin umudu olarak uzun ince bir yolda olduklarını, yaklaşık 20 yıldır büyük bir aşkla millete hizmet yolunda yürüdüklerini anımsatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"AK Parti'yi kurduğumuzda makamlara değil, hizmete talip olmuştuk. AK Parti'li kadrolar olarak şahsi ikbalimizi değil, milletin çıkarlarını, menfaatlerini yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Bugüne kadar da ülkemize hizmette, aziz milletimize hizmetkar olmaktan başka hiçbir gaye gütmedik. Vefayı ihmal etmeden, samimiyeti elden bırakmadan kimseyi dışlamadan, dışarıda bırakmadan, gönüller yapa yapa, kalpler kazana kazana davamızı bugünlere kadar getirdik. Elbette bu süreçte yükü çekemeyenler, gücü tükenenler, nefesi kesilenler oldu. Bu zorlu yolculukta egolarına, hırslarına, ihtiraslarına, kibirlerine yenik düşenler çıktı. Biz bunların hiçbirine eyvallah etmedik. En büyük gücümüz olan milletimizle aramızdaki gönül bağının zayıflamasına asla izin vermedik. Yaşadığımız onca saldırıya, ihanete, kumpasa rağmen milletin emanetini yere düşürmedik. Zaferle değil, seferle mükellef olduğumuzun bilinciyle davamıza sahip çıkıyoruz.",

Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelleri aşa aşa, tuzakları boza boza hedeflerine doğru kararlılıkla yürüdüklerini dile getirdi. Kardeşlik hukukunu korudukları, dayanışma ruhunu güçlendirdikleri, birlik ve beraberliğe sahip çıktıkları müddetçe üstesinden gelemeyecekleri hiçbir zorluğun bulunmadığını belirten Erdoğan, "Gönül dünyamızın mimarı Yunus Emre'nin dediği gibi, 'Biz sevdik aşık olduk, sevildik maşuk olduk. Her dem yeni doğarız, bizden kim usanası.' Evet, millet bizden emaneti alıncaya kadar inşallah aşkla, şevkle, azimle, ülkeye ve millete hizmet mücadelemizi sürdüreceğiz." diye konuştu.

"VATANDAŞINA TEPEDEN BAKAN ESKİ TÜRKİYE MANZARASINA BİZ SON VERDİK"

Geriye doğru baktıklarında 2021'in Türkiye'si ile 2002'nin Türkiye'si arasında dağlar kadar fark olduğunun net bir şekilde görüldüğüne dikkati çeken Erdoğan, şunları söyledi:

"Eski Türkiye krizlerin, korkuların, yasakların, yoksullukların ülkesiydi. Eski Türkiye'de kavga, kaos, kargaşa, huzursuzluk vardı. Eski Türkiye'de gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500'leri bulduğu ekonomik buhran vardı. Bugünün Türkiye'si huzurun, barışın, özgürlüklerin, özgüvenin ülkesidir. Bugünün Türkiye'si, kalkınmanın, büyümenin, refahın barışın ülkesidir. Vatandaşına tepeden bakan, ötekileştiren, etnik kimliği, inancı, mezhebi, meşrebi üzerinden ayrım yapan eski Türkiye manzarasına biz son verdik. Demokrasimize vurulan vesayet prangalarını tek tek ortadan kaldırarak milli iradeyi ülkemizde yeniden hakim kıldık. Tüm vatandaşlarımızın özgürlük alanlarını genişleterek, cumhurla cumhuriyeti, devlet ile milleti yeniden kucaklaştırdık. Demokraside, hukukta, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, altyapıda, velhasıl hayatın her alanında ülkemizi hayal dahi edilemeyen seviyelere taşıdık. 84 milyonun her bir ferdine aynı sevda ile aynı heyecanla hizmet ettik. İllerimiz arasındaki altyapı farkını önemli ölçüde gidererek, 81 vilayetimizin tamamına aynı nitelikte hizmet götürdük."

Erdoğan, bugün Türkiye'nin batısında ne varsa doğusunda aynısının, güneyinde ne varsa kuzeyinde de aynısının var olduğunu ifade etti. Ankara ve İstanbul'da yaşayanlar hangi imkanlara sahipse Hatay, Diyarbakır, Bolu, Ardahan ve Ağrı'daki vatandaşların da aynı imkanlara kavuştuğunu dile getiren Erdoğan, "Benim Diyarbakırlı kardeşim sağlık hizmeti için, Ardahanlı, Ağrılı genç kardeşlerim üniversite eğitimi için, Hataylı, Bolulu vatandaşlarım istihdam için başka illere gitmek zorunda kalmıyor. Bu hizmetlerin hemen hepsine kimi zaman çok daha kaliteli bir şekilde kendi şehrinde ulaşabiliyor. Varsa bir eksik onları da süratle gidermeye çalışıyoruz. Ülkemizin enerjisi ve kaynaklarını tüketen sorunlar ortadan kalktıkça inşallah hedeflerimize doğru daha hızlı yol alacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"DÖKTÜKLERİ KANIN HESABINI MİSLİYLE SORUYORUZ"

Terörle mücadele alanında son yıllarda yurt içinde ve yurt dışında atılan adımların olumlu neticelerinin görülmeye başlandığına işaret eden Erdoğan, "Milletimizin birliğine, beraberliğine kasteden alçaklara döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soruyoruz. Nereye saklanırsa saklansınlar, kendilerini güvende hissettikleri yerlerde bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz." dedi.

Gerek operasyonlar gerekse alınan tedbirler sayesinde hem örgüte katılanların sayısında hem de terör örgütünün eylem kapasitesinde çok ciddi düşüş yaşandığını belirten Erdoğan, bölücü örgüt zemin kaybettikçe, Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere Türkiye'nin tamamında huzur ve güven ikliminin güçlendiğinin altını çizdi.

Erdoğan, bir dönem eli kanlı canilerin cirit attığı dağlarda artık yerli ve yabancı turistlerin gezdiğini dile getirerek terör örgütünün tehditleri, saldırıları, işçi katliamları dolayısıyla yavaş ilerleyen yatırımların yeniden ivme kazandığını anlattı.

Bölücü örgütün ve siyasi uzantılarının uzun yıllar istismar ettiği konuların hemen hemen tamamının reformlar sayesinde çözüme kavuşturulduğunu aktaran Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Diyarbakır anneleri gibi evladına, geleceğine, iradesine sahip çıkan cesur insanlarımızın sayısı arttıkça, terör meselesini bu ülkenin gündeminden tamamen çıkartacağımıza inanıyorum. Bu konuda Diyarbakır teşkilatımız başta olmak üzere, bölgedeki dava arkadaşlarımın tamamından özel çaba bekliyorum. Biz, doğruları milletimize daha fazla ulaştırırsak, bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının yalan balonları o derece hızlı sönecektir. Biz, sahadaki mevcudiyetimizi güçlü tutarsak, bölücü örgüt ve uzantıları milletimizin üzerinde baskı kuramayacaktır."

"GAYRETLERİNİZE GÜVENİYORUM"

Bütün AK Parti teşkilatlarından heyecanını, coşkusunu, mücadele azmini, sorun çözme kararlılığını en üst seviyede muhafaza etmesini isteyen Erdoğan, "Bu noktada sizlerin gayretlerine güveniyorum. Bugüne kadar bizi mahcup etmediniz, bundan sonra da etmeyeceğinizi biliyorum. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun. Yolunuz, yolumuz, bahtınız açık olsun." diye konuştu.

Kongrelerin hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, kongrelerde görev üstleneceklere başarılar temenni etti.Hastanede 3'üncü kattan düşen öğretmen öldü
Korkulukları aşıp çaya atladı, merdivenle kurtarıldı
Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı İstanbul'da yakalandı
Kaldırım işgaline ceza uygulanacak
Kayıp sağlık personeli Esenyurt'ta ölü bulundu
Eski kayınvalidesi, kahvaltıda 5 yerinden bıçakladı
Bakan Çavuşoğlu, Libyalı mevkidaşıyla görüştü
Bakan Selçuk: Çocuklarımızın deneyerek, keşfederek var olmalarını istiyoruz
ABD’de okul bahçesinde yıldırım düşen ağaç ikiye ayrıldı
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry ile telefonda görüştü.
Milli sporculara yabancı dil desteği
Dünyadan Kraliyet Ailesi’ne taziye mesajları
Dünyanın ilk canlı donör akciğer nakli Japonya'da gerçekleştirdi
MSB: Ankara'da tank topu atışları icra edildi
İkranur cinayetinde amcanın 15 yıl, halanın 5 yıl hapsi istendi